Otevírací doba restaurace

pondělí 11:00 - 22:00
úterý 11:00 - 22:00
středa 11:00 - 22:00
čtvrtek 11:00 - 22:00
pátek 11:00 - 23:00
sobota 11:00 - 23:00
neděle 11:00 - 22:00

 

od 19. 11. 2017 do 31. 3. 2018
budou neděle zavřené 

rop

2. tisková zpráva
Muzeum pivovarnictví
CZ. 1.14/3.1.00/29.02908

Projekt "Muzeum pivovarnictví Tábor" vrátí pivovarnickou tradici zpět do Tábora

Vaření piva neodmyslitelně patří k české kultuře a k české historii. Jak se nejstarší nápoj světa vařil dříve a jak dnes? Co je na pivu zdravé a co naopak? A jak je město Tábor propojeno s pivovarnickou tradicí? Tyto a mnohé další otázky a zajímavosti zodpoví nově vznikající expozice vsazená do táborského sklepení!!

Na Žižkově náměstí v historickém domě U Lichviců z 15. století právě finišuje projekt Muzeum pivovarnictví Tábor (CZ.1.14/3.1.00/29.02908) spolufinancovaný ze zdrojů Evropské unie. Iniciátorem tohoto projektu je Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474.

Projekt je součástí širšího konceptu rozvoje střední školy, která se rozhodla využít dům U Lichviců doslova od sklepa až po střechu. V tomto domě dnes sídlí školní restaurace, v níž vykonávají praktickou výuku studenti oborů kuchař - číšník a hotelnictví. V prvním patře bylo právě vybudováno středisko praktického vyučování pro obor cukrář a ve sklepení bude umístěno nové muzeum piva.

„Je škoda, že ve městě Táboře tradice vaření piva zanikla. Až do 80. let 20. století to přitom neodmyslitelně patřilo k Táboru. Tímto projektem chceme nejen jako škola, ale i jako Táboráci ukázat všem, kteří zavítají do našeho města, že jsme ještě nezapomněli, jaké to bylo, když se Táborem linula nasládlá vůně sladu. Díky evropské pomoci se nám daří tyto vzpomínky oživit a přiblížit je I současné mladé generaci," říká ředitel školy Jaroslav Petrů a závěrem ještě dodává, „v budoucnu, když nám bude štěstí přát, plánujeme zřídit vedle muzea i minipivovar, čímž bychom vrátili pivovarnictví zpět do Tábora a rozhodně by minipivovar zatraktivnil studijní nabídku naší školy. Pevně doufám, že se nám to společnými silami podaří zrealizovat."

 Mgr. Jaroslav Petrů

Ve sklepení Restaurace Beseda vznikají nové výstavní prostory

Předmětem nového projektu Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474 je vybudování interaktivní expozice Muzeum pivovarnictví. Pro tyto účely budou nově zrekonstruovány dosud nevyužívané a veřejnosti nepřístupné sklepní prostory nemovité kulturní památky Měšťanského domu Restaurace Beseda na Žižkově náměstí v Táboře. Tento projekt je financován ze zdrojů Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad – prioritní osa Rozvoj cestovního ruchu, oblast podpory Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu.

Celý projekt svou náplní a lokalizací propojuje několik rovin: bude prodloužena trasa táborských katakomb, které začínají pod budovou radnice a lemují celé náměstí až k Restauraci Beseda. Končit budou právě ve sklepních prostorách restaurace v Muzeu pivovarnictví. Návštěvníci katakomb, případně pouze muzea, budou moci po prohlídce vystoupat přímo do školní restaurace, kde si odpočinou u něčeho dobrého.

Celkově jde o zajímavý kulturně-edukační projekt podporující praktickou výuku studentů oborů kuchař a číšník a zároveň zajišťující atraktivitu města po stránce cestovního ruchu mimo hlavní sezónu, nebo za nepříznivého počasí.

 
login

Copyright © 2009 - 2017 Restaurace Beseda, vytvořilo studio MARKOnet.cz & ZVaS České Budějovice